Facebook

Z żałobnej karty

Piotr Waroczewski – „Tajfun” (1925 – 2019)

 

Z wielkim żalem informujemy, że w dniu 6 grudnia 2019 r. zmarł w Warszawie Piotr Waroczewski – „Tajfun” – urodzony w dniu 12 października 1925 r. w Suchedniowie, syn Konstantego i Joanny.

 

Od 1942 r. w Szarych Szeregach, żołnierz Oddziału Specjalnego „Jerzy”, w Batalionie „Zośka” od samego początku – początkowo w 2 kompanii plutonie „Ryszard”, potem w 2 kompanii plutonie „Sad”.

 

W dniu 1 sierpnia 1944 r. w grupie przewożącej broń, zaatakowanej na ul. Żelaznej; dołączył do batalionu na początku września w Śródmieściu, uczestnik walk na Czerniakowie. Ewakuowany w połowie września na Pragę.

 

Po wojnie wykonywał zawód inżyniera mechanika, mieszkał w Warszawie.

 

Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Medalami Zwycięstwa i Wolności 1945, za Warszawę 1939 – 1945, Odznaką za Zasługi dla m.st. Warszawy oraz innymi odznaczeniami.

 

Przez wiele lat członek Środowiska Żołnierzy Batalionu AK „Zośka” i Społecznego Komitetu Opieki nad Grobami Poległych Żołnierzy Batalionu „Zośka”.

 

Pogrzeb Piotra Waroczewskiego odbędzie się w dniu 16 grudnia 2019 r.: o godz. 12.00 Msza Święta w Bazylice Archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej 8, a następnie złożenie do grobu rodzinnego na cmentarzu parafialnym w Piasecznie przy ul. Kościuszki 44.

 

KWESTA ON-LINE