Facebook

Uroczystości w Dziektarzewie

W dniu 21 kwietnia 2018 r. w Dziektarzewie, gmina Lutomiersk przy pamiątkowej płycie Stanisława Leopolda oraz Andrzeja i Jana Romockich odbyło się kolejne spotkanie, w którym bardzo licznie wzięła udział miejscowa społeczność, rodzina Leopoldów z Janem Leopoldem, żołnierze Batalionu „Zośka” Jakub Nowakowski „Tomek” oraz Jan Maruszewski „Janusz”, członkowie Społecznego Komitetu.

 

Podczas spotkania przedstawiono prezentacje dotyczące znanych postaci regionu lutomierskiego i łaskiego, a młodzież szkolna okrasiła uroczystości pięknym wykonaniem piosenek i pieśni, w tym „Modlitwy” Jana Romockiego.

 

Uroczystości tradycyjnie uświetnili swoją obecnością komandosi z Lublińca, zarówno z Zespołu Dowodzenia jak i Zespołu Bojowego „C”.

 

W drugiej części uczestnicy spotkania obejrzeli Leopoldów w Rzepiszewie, odwiedzili też cmentarz w Mikołajewicach, na którym znajdują się groby rodzin Leopoldów i Romockich.

 

Wszyscy po raz kolejny byliśmy zauroczeni gościnnością mieszkańców Dziektarzewa i obiecaliśmy solennie, że za rok spotkamy się znowu.

KWESTA ON-LINE