Facebook

Remont części frontalnej Kwatery Batalionu “Zośka” w 2021 r.

Zarząd Komitetu informuje, że w ostatnich tygodniach 2021 r. przeprowadzony został kompleksowy remont części frontalnej Kwatery Batalionu „Zośka” na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

 

Dzięki środkom finansowym zapewnionym przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz profesjonalizmowi firmy „Granity Skwara” ta część Kwatery została całkowicie odnowiona.

 

Przeprowadzono wyrównanie podłoża i wymianę płyt kamiennych na całej powierzchni „wejścia” na Kwaterę i przy grobach tam się znajdujących, a także odnowienie schodów przed „Barykadą”. Oczyszczono chemicznie i mechanicznie groby przed frontem Kwatery oraz mur oddzielający je od rzędów mogił. Wykonano zabezpieczenie przed wilgocią – hydrofobizację – powierzchni kamiennych i betonowych. Odnowiono monument „Grup Szturmowych” przed wejściem na Kwaterę i oczyszczono znajdujące się tam metalowe emblematy.

 

 

Zarząd Komitetu wyraża wdzięczność dla Darczyńcy – Ministerstwu Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu– za umożliwienie przeprowadzenia tak szerokiego zakresu prac.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

KWESTA ON-LINE